RSS
 

Tomek Sętowski

08 mar
Tomasz „Senti” Sętowski ( ur. 14 czerwca 1961 w Częstochowie ) – polski malarz,  absolwent IV LO im. H. Sienkiewicza w Częstochowie (matura 1980), następnie częstochowskiej WSP.
Jest zaliczany do twórców nurtu zwanego „realizmem magicznym”. Maluje tradycyjną metodą: olej na płótnie, w ostatnich latach prezentował jednak także grafiki powstałe w oparciu o obrazy olejne, jednak stanowiące osobną, ciekawą interpretację danego tematu. Ponadto prezentuje wykonywane okazjonalnie rzeźby. Muzeum Wyobraźni – to jego galeria autorska znajdująca się w Częstochowie.
..jak mówi sam o sobie:
“Wycieczki w krainę fantazji są dla mnie poszukiwaniem skarbów, którymi chciałbym się podzielić. Umysł jest swoistą fabryką snów uruchamianą na czas tworzenia. Wymyślanie monumentalnych kompozycji jest próbą zaistnienia w świecie wyobraźni, z dala od codzienności.
Wybór jakiego dokonałem w życiu wydaje mi się trafny – malowanie przychodzi mi łatwo, lecz z trudem rozstaje się z obrazem.
Podróże artystyczne, które odbyłem w swoim życiu spowodowane były zamiłowaniem do malarstwa. Oprócz tego, że maluje interesuje się sztuką szeroko pojętą. Zainteresowania te naprowadziły mnie na trop własnego stylu, którego staje się powoli niewolnikiem…
Tworząc swoje ostatnie prace, miałem na tyle czasu, aby oswoić się z myślą, że obrazy te będą utracone na czas wystaw, aż w końcu znajdą się w różnych kolekcjach.
Ale taki jest los obrazu, podróżować i zmieniać właściciela.”

 

 

Senti

Sętowski

 

 

Młody marzyciel doskonalił swój warsztat malarski przez lata, stawiając milowe kroki od lokalnych galerii po najlepsze salony wystawiennicze, zaś na wydziale plastyki częstochowskiej WSP posiadł wiedzę z historii sztuki.
Nauka trwała wiele lat ….. Nasz bohater dzielnie walczył z profesurą tamtejszej uczelni, aż w końcu się przełamał i odebrał dyplom magistra.

 

 

Senti

Sętowski

 

 

Poprzez swoje obrazy wprowadza swoich odbiorców, promotorów i kuratorów sztuki w baśniową opowieść, w której rzeczywistość miesza się z fikcją, przez co w mgnieniu oka artystę ogłoszono jednym z najbardziej oryginalnych i najzdolniejszych malarzy młodego pokolenia, któremu udało się stworzyć własny, niepowtarzalny i rozpoznawalny styl.

 

 

Tomasz Sętowski

Senti

 

 

 

 

Zła Królowa

Tomasz Sętowski

 

 

 

 

Dwa Światy

Tomasz Sętowski

Tomek Sętowski ceny obrazów

 

 

 

Tags: , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz